İş İlanları

 
08 Nisan 2013
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji AD'da istihdam edilmek üzere 17/08/2016 tarihinde yardımcı doçent ilanı verilmiştir. İlgilenenlerin 15 gün içinde başvuru da bulunması gerekmektedir. Dileyenler Prof.Dr.Yusuf Ergün ile 0532-5610423 numaralı telefondan irtibata geçebilir.
Duyuru tarihi: 19 Ağustos 2016
 
Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana bilim dalında istihdam edilmek üzere farmakolojide ihtisas ya da doktora yapmış yardımcı doçent adayları aranmaktadır. İlgilenenlerin Prof.Dr. Kansu Büyükafşar ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
Duyuru tarihi: 9 Mayıs 2016
 
San Antonio’da bulunan Texas Üniversitesi,Sağlık Bilimleri Merkezi, Farmakoloji Bölümü (A.B.D.) Yardımcı Doçent/Doçent/Profesör kadroları(daimi) için başvuruları kabul etmektedir. Farmakoloji Bölümü nöropsikofarmakoloji ve davranış farmakolojisi konularında uzmanlaşmış olup bağımlılık ve psikiyatrik hastalıkların hayvan modellerini oluşturulması konularına yoğunlaşmıştır (bakınızhttp://pharmacology.uthscsa.edu/); ayrıca Sağlık Bilimleri Merkezi’nin diğer bölümleri de nörobilimler konusunda uzmandır(bakınız http://www.uthscsa.edu/CBN/). Adayların nörofarmakoloji ya da ilgili konularında başarılı kariyer sahibi olmaları beklenmektedir. Başvuru için bir ön mektup, özgeçmiş, araştırma alanlarını açıklayan bir mektup, ad ve adres ile 3 referansın e-postalarını Sandra Westerman (e-posta: westerman@uthscsa.edu), Manager Finance & Administration, Department of Pharmacology, University of Texas Health Science Center at San Antonio, 7703 Floyd Curl Drive, MSC 7764, San Antonio, TX 78229-3900 adresine postalamaları gerekmektedir.
Son başvuru: 30 Nisan 2013
 
 
Northwestern Üniversitesi Tıp Fakültesi (Chicago, Illinois, ABD), Dr. Geoffrey Swanson araştırma laboratuvarında çalışmak üzere post-doktoral araştırıcı aramaktadır. Araştırma konusu bir oligosakkarid-bağlayıcı protein ailesi üyesi olan galektinlerin merkezi sinir sistem fizyolojisi ve patolojisinde rolünü araştırmaktır. Ayrıca galektinleri kullanarak N-glikanlarla iyonotropik glutamat reseptör fonksiyonu ilişkisini araştırmaktır. Patch clamp elektrofizyoloji, moleküler biyoloji, nöral hücre kültürü ve konfokal görüntülemede deneyim sahibi olan adaylara öncelik tanınacaktır. İlgilenenlerin bir ön mektup ile yayın listesini içeren CV’lerini 3 adet referans adı ile
gtswanson@northwestern.edu’ya göndermeleri gerekmektedir.
Süre: 2 yıl
Son başvuru: 30 Mayıs 2013
 
 
Biocodex (Compiegne -Paris’in 75km kuzeyi/Fransa) Farmakoloji bölümünde “hayvan modellerinde nöroproteksiyon” konusunda çalışmak üzere (1 yıllık) postdoktoral çalışma için eleman aramaktadır. Proje fare ve sıçanlarda in vivo (cerrahi, davranış), in vitro (immunohistokimya, qPCR) prosedürleri kapsamaktadır. Adayların nörobilimler ya da nörofarmakoloji konusunda doktora derecesine sahip olmaları, nöroproteksiyon ve nörodejeneratif hayvan modelleri konusunda güçlü bir altyapıya sahip olmaları beklenmektedir. Moleküler biyoloji ve immünohistokimya konusunda çalışmış olmak gereklidir. İlgilenen adayların CV’leri ile birlikte bir ön mektup içinde araştırma tecrübelerini yazarak 2 referans mektubu ile beraber Marc VERLEYE’ye (m.verleye@biocodex.fr) ya da aşağıdaki adrese gönderebilirler.
VERLEYE Marc, Biocodex, Pharmacology, Chemin d' Armancourt-Zac de Mercières, 60200 Compiegne

 
 
Western Ontario Üniversitesi (Kanada), Schulich Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi’nden Dr. Steven Laviolette, post-doktoral çalışma için eleman aramaktadır. Nörobilim laboratuvarında moleküler biyoloji ve davranış farmakolojisi teknikleri, in vivo nöronal kayıt alma, öğrenme, bellek ve LTP gibi konularda araştırma yapılmaktadır. Mevcut proje konuları aşağıdadır:
·          “Nikotin ve opiat bağımlılığı, bağımlılık mekanızmasının incelenmesi, mezolimbik sistemde nöronal plastisitenin bağımlılık üzerine etkisi” (bkz. J. Neurosci.28:8025-33; PNAS, 109(8):3101-6; J. Neurosci. 31(31):11172-83)
  • “Kannabinoid reseptör sinyalizasyonu ve nöropsikiyatrik hastalıklarda oynadığı rol” (bkz. J. Neurosci. 31(14):5300-12; Cerebral Cortex, 20(6):1486-96)
Adayların davranış farmakolojisi, nörobilim ve/veya nöronal elektrofizyoloji kayıt teknikleri konusunda deneyimli olması istenmektedir. İn vitro ya da in vivo elektrofizyoloji (patch-clamp tekniği, tetrode kayıtları, LFP, voltametri vs.) deneyimi olan adaylara öncelik verilecektir. Uygun adayın bulunmasına kadar başvuru açık kalacaktır. Başvuruların CV, yayın listesi ve adayın başarılarını ve gelecek planlarını yazdıkları kısa bir mektupla beraber Dr. Steven Laviolette’e (SRLaviolette@gmail.com), Dept. of Anatomy & Cell Biology, University of Western Ontario başvurmaları gerekmektedir.
Son başvuru: Açık
 
 
Karolinska Enstitüsü, Nörobilimler bölümü nöroendokrin sistemin hücresel ve nöronal mekanizmalarını incelemek, hipotalamo-pitüiter aksın kontolü ve hormon salınımı mekanizmalarını araştırmak amacıyla post-doktoral araştırıcı aramaktadır. Kendilerinin geliştirdiği prolaktinin dopaminerjik inhibisyonu modelinde (bkz. Lyons et al., 2010; Neuron- ayrıca bkz. van den Pol, 2010; Neuron; 65:147-9, and Lyons D. et al., 2012; J. Neuroscience) network osilasyonunu araştırmak istemektedirler. Proje European Research Council tarafından finanse edilmektedir. Adayların nörobilimler alanında doktora derecesini almış olmaları, çok iyi derecede İngilizce bilmeleri (yazı ve konuşma) 2 yıl ya da daha fazla patch-clamp ya da intrasellüler kayıt konularında tecrübe sahibi olmaları gerekmektedir. İlgilenenlerin araştırma alanında yaptıkları başarıları anlattıkları bir mektup ile yayın listesini içeren CV’lerini 2 adet referans adı ile Dr Christian Broberger’a (Christian.Broberger@ki.se) göndermeleri gerekmektedir.

 
 
 
Geçerli anket yok

Haberler »

▲ Yukarı Çık