TFD Duyuruları

 
14 Ocak 2011
 
Eczacılık Eğitim programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile 9-10 MAYIS 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezinde I. ULUSAL ECZACILIK EĞITIMI VE AKREDITASYON KONGRESI düzenlendi.
 
Türk Farmakoloji Derneği Olağanüstü Genel Kurul Duyurusu
Derneğimizin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 25 Şubat 2011 Cuma günü saat 17:00’de, çoğunluk sağlanamadığı taktirde 4 Mart 2011 Cuma günü saat 17:00’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Sarı Salon’da yapılacaktır. Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu
Olağanüstü genel kurul gündemine buradan ulaşabilirsiniz.
R. Kazım Türker 2010 yılı Genç Farmakolog Teşvik Ödülü Duyurusu.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu, yılda bir kez bir üyesine “R. Kazım Türker Genç Farmakolog Teşvik Ödülü” vermeyi kararlaştırmıştır. Bu ödül ülkemizde bağımsız, yüksek motivasyonlu bilim insanı yetişmesine katkı yapmak ve bilim ile sanayi işbirliğini güçlendirmek amacıyla verilmektedir. R. Kazım Türker 2010 yılı Genç Farmakolog Teşvik Ödülü Başvuruları
 1 Şubat 2011 tarihine kadar yapılacaktır.
Ödül duyurusu ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
Paris XI Üniversitesi, INSERM U776, Kanser Biyolojisi ve Ritimleri Enstitü direktörü Dr. Francis Levi, 30 Kasım 2010 saat 14.00’de İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi A Blok Küçük Amfisinde “Chronotherapy in Cancer” konulu bir konferans verdi.
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan emekli oldu. Kendisi için 11 Kasım 2010 Perşembe günü Ankara Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans salonunda emeklilik töreni düzenlendi.
Davet metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Thomson Reuters MM tüm Tıp ve Eczacılık Fakültelerine ANKOS aracılığı ile Drugdex, Drug-Reax, Lab Advisor, Martindale, Poisindex, Reprorisk, RPS Herbal medicine, Tomes System, IV Index veri tabanlarını, 26 Temmuz 2010 tarihine kadar üniversite IP’lerinden denemeye açmıştır. Erişim için üniversitelerdeki bilgisayarlarınızdan http://www.thomsonhc.com linkini tıkladıktan sonra ekranın sağ köşesinde bulunan "MICROMEDEX 1.0" butonuna giriş yapmalısınız.
Türk Farmakoloji Derneği Yeterlik kurulu", yönergesi gereği "en az gereksinimler" ve "çekirdek müfredat" ilkeleri hakkındaki değişiklik önerilerini, her dört yılda bir genel kurula sunmakla yükümlüdür.
Bu konuda yapılan duyuruya iletilen önerilere buradan ulaşabilirsiniz.
Seminer duyurusu: A cool way to stay out of trouble: How hibernators manage the cold without organ damage. Robert H. HENNING, MD PhD.
Tarih/saat/yer: 05 Mayıs 2010, 09:30, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası.
Duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.
R. Kazım Türker 2009 yılı Genç Farmakolog Teşvik Ödülü Duyurusu.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu, yılda bir kez aşağıda yazılı niteliklerdeki bir üyesine “R. Kazım Türker Genç Farmakolog Teşvik Ödülü” vermeyi kararlaştırmıştır. 2006 yılında bu ödüle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Füruzan Akar-Yıldız, 2008 yılında ise Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Arzu Onay Beşikçi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Mehmet Cansev ödüle layık bulunmuşlardır. Bu ödül ülkemizde bağımsız, yüksek motivasyonlu bilim insanı yetişmesine katkı yapmak ve bilim ile sanayi işbirliğini güçlendirmek amacıyla verilmektedir. R. Kazım Türker 2009 yılı Genç Farmakolog Teşvik Ödülü Başvuruları 1 Şubat 2010 tarihine kadar yapılacaktır.
Ödül duyurusu ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
Derneğimizin XXVIII. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 18 Aralık 2009 Cuma günü saat 17:00’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan salonunda yapıldı. Genel kurulda Prof. Dr. Öner Süzer, Prof. Dr. Ersin Yarış, Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Prof. Dr. Alper İskit, Prof. Dr. Eyüp Sabri Akarsu, Prof. Dr. Yeşim Tunçok ve Doç. Dr. Ş. Remzi Erdem yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. Genel kurul sonrası yapılan yönetim kurulu toplantısında Prof. Dr. Öner Süzer yönetim kurulu başkanı, Prof. Dr. Ersin Yarış ikinci başkan, Prof. Dr. Bülent Gümüşel genel sekreter ve Prof. Dr. Alper İskit sayman olarak görevlendirildi.
Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu
Genel kurul gündemine buradan ulaşabilirsiniz.
4 Aralık 2009 Cuma günü saat 11:00'de Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi'nde, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aslı Özer'in emeklilik töreni yapıldı.
Tören davetiyesine buradan ulaşabilirsiniz.
Klinik Toksikoloji Çalışma Grubu TFD Kongresi içinde 5 Kasım 2009 Perşembe gecesi saat 20:30-22:00 arasında bir iş toplantısı düzenledi.
Toplantının duyurusuna ve gerekçelerine buradan ulaşabilirsiniz.
"Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik" Resmi Gazete'nin 23.12.2008 tarihli 27089 sayısında yayınlandı. Yönetmelik 1 Ocak 2009 tarihinde yürürlüğe girdi.
Yönetmeliğin metnine buradan ulaşabilirsiniz.
İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı 26 Aralık 2008’de 40. yaşgününü kutladı.
Kutlama duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Türk Farmakoloji Derneği Yeterlik kurulu Ankara'da seminer günleri düzenlemek istemektedir. Gönüllüler için son başvuru tarihi 30 Ekim 2008'dir.
Seminer günleri duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz
Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı, uzmanlık-doktora öğrencilerine verdiği dersleri ve araştırma olanaklarını ülke çapında kullanıma sunmayı planlamıştır. 2008-2009 ders yılında sunulacak eğitim ve araştırma programına ve başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu'nun dernek bünyesinde “Doktora ve uzmanlık öğrencileri komisyonu (DUÖK)” oluşturdu. Komisyonun üye listesine buradan ulaşabilirsiniz.
TFD Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan Türk Farmakoloji Derneği Bilim ve Yayın Etiği İlkeleri görüşleriniz doğrultusunda son şeklini almış ve genel kurulda oylanmıştır.
"TFD Bilim ve Yayın Etiği İlkeleri'nin son metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Doçentlik başvuru dosyalarını değerlendirirken gözönüne alınacak etik ilkeler hakkında
TFD Yönetim Kurulu duyurusu.
Devlet Hizmet Yükümlüğü olan meslektaşlarımızın atamaları yapılmaktadır.
Tıbbi farmakoloji uzmanlarının görev alanlarına buradan ulaşabilirsiniz.
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi – Viyana Klinik Araştırmalar Okulu İyi Klinik Uygulamaları Eğitimi Bursu. Son başvuru tarihi: 9 Ekim 2008
Başvuru formuna ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Gazi Üniversitesi’nin Viyana Klinik Araştırmalar Okulu (VSCR) ile 2006 yılında imzalamış olduğu ortaklık anlaşması uyarınca düzenlediği “İlaç Araştırmaları Eğitim Toplantıları”nın
duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Toplantı organizasyonunun internet adresi: http://www.med.gazi.edu.tr/kae/
Derneğimiz üyelerinden Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper B. İskit Sağlık Bilimleri alanında 2008 Yılı TÜBİTAK Teşvik Ödülü’nü kazanmıştır. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz
Daha fazla bilgi için: http://www.biltek.tubitak.gov.tr/oduller/2008.htm
Derneğimiz üyelerinden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ulugöl'ün editörlüğünü yapmakta olduğu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi (http://www.tutfd.org/ ) SCI-Expanded tarafından "TRAKYA UNIVERSITESI TIP FAKULTESI DERGISI" adıyla taranmaya başlanmıştır; böylelikle ülkemizden çok az sayıda derginin yer aldığı indekse giren ilk tıp fakültesi dergisi olmuştur.
Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Konuyla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Türk Farmakoloji Derneği Yeterlik kurulu Ankara'da seminer günleri düzenlemek istemektedir.
Seminer günleri duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz
En kıdemli hocamız, hocaların hocası Prof. Dr. Alaaddin Akcasu 22 Ocak 2008 günü serebrovasküler olay nedeniyle Florence Nightingale hastanesinde yoğun bakıma alınmıştır. Kendisi 26 Mart 2008 tarihinde servise alındıktan sonra 18 Nisan 2008 günü evine taburcu edilmiştir. Tedavisi evinde devam etmektedir. Kendisine sağlıklı bir yaşam dileriz.
(Paragrafın güncellenme tarihi: 25 Nisan 2008).
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu'nun dernek bünyesinde “Doktora ve uzmanlık öğrencileri komisyonu (DUÖK)” oluşturdu.  Komisyonun üye listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Derneğimizin XXVI. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 14 Aralık 2007 Cuma günü saat 17:00’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan salonunda yapıldı.
Yeni yönetim, denetleme ve yeterlik kurulu üyelerine buradan ulaşabilirsiniz.

TFD Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan Türk Farmakoloji Derneği Bilim ve Yayın Etiği İlkeleri görüşleriniz doğrultusunda son şeklini almış ve genel kurulda oylanmıştır.
"TFD Bilim ve Yayın Etiği İlkeleri'nin son metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı, uzmanlık-doktora öğrencilerine verdiği dersleri ve araştırma olanaklarını ülke çapında kullanıma sunmayı planlamıştır.
Ekim 2007-Haziran 2008 tarihleri arasında sunulacak eğitim ve araştırma programına ve başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.
Beyin Araştırma Derneği 2008 Proje Destek, Seyahat ve Eğitim Bursu ve Yayın Teşvik Programı başvuruları 1 Mayıs 2008 tarihine kadar yapılacaktır.
Beyin Araştırma Derneği'nin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Beyin Araştırma Derneği İnternet Sitesi: www.bad.org.tr
Editörlüğünü Prof. Dr. Yeşim Tunçok ve Prof. Dr. Nuri Kalyoncu'nun yaptığı, pek çok Türk Farmakoloji Derneği üyesinin katkılarıyla, Sağlık Bakanlığı Hıfzıssıha Mektebi’nin yayınlanan “Birinci Basamağa Yönelik Zehirlenmeler Tanı ve Tedavi Rehberleri” pdf formatında internette kullanıma sunulmuştur. Katkıda bulunan üyelerimizin isimleri rehbere katkıda bulunanlar listesinde yer almaktadır.
Rehbere buradan ulaşabilirsiniz.
Devlet Hizmet Yükümlüğü olan meslektaşlarımızın atamaları yapılmaktadır.
Tıbbi farmakoloji uzmanlarının görev alanlarına buradan ulaşabilirsiniz.
TFD Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan “TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ BİLİM VE YAYIN ETİĞİ İLKELERİ’ni” görüşleriniz sunuyoruz. Bu ilkelerin ülkemizde farmakoloji biliminin daha da ileri gitmesinde bizlere yön göstereceğine inanıyoruz. Taslak hakkındaki görüşlerinizi 31 Ekim 2007 tarihine kadar derneğimize e-posta (info@tfd.org.tr) veya posta yolu ile gönderebilirsiniz.
Saygılarımızla. TFD Yönetim Kurulu
"TFD Bilim ve Yayın Etiği İlkeleri"ne buradan ulaşabilirsiniz.
Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) 2006 Proje Desteği, Seyahat ve Eğitim Bursu ve Yayın Teşviki Programı için başvurular kabul edilmeye başlanmıştır. Nörobilim Araştırmaları için toplam 58.000 YTL'lik destek sağlanacak olan programın duyurusu ve başvuru formları www.bad.org.tr adresinde yer almaktadır. Son başvuru tarihi: 15 Şubat 2007.
Detaylar için burayı tıklayınız.
16 Aralık 2005 günü Türk Farmakoloji Derneği XXVI. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılarak yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçildi.
Toplantı tutanağı için burayı tıklayınız.
Genel Kurul Toplantısı'na katılarak oy kullanan üyelerimizin listesine ulaşmak için burayı tıklayınız.
Türk Farmakoloji Derneği Yeterlik kurulu’nun, yönergesi gereği, her dört yılda bir “Mezuniyet Sonrası Farmakoloji Eğitiminde En Az Gereksinimler” ve “Mezuniyet Sonrası Farmakoloji Eğitiminde Çekirdek Program” metinlerini, üye görüşlerine dayanarak yenileme ve Genel Kurul’a sunma, yükümlülüğü bulunmaktadır. Prof. Dr. Emine Demirel Yılmaz tarafından bu konunun tartışılması için yaptığı duyurunun tam metnine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Hıfsısıhha Mektebi Müdürlüğü Birinci Basamağa Yönelik Tanı ve Tedavi Rehberleri geliştirilmesi çalışmalarını yürütmektedir. Bu kapsamda “Birinci Basamağa Yönelik Zehirlenmeler Tanı ve Tedavi Rehberleri“ geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla, 06-10/Aralık/2004 tarihinde Ankara’da geniş katılımlı bir çalışma toplantısı yapılmış ve Taslak Rehberler oluşturulmuştur. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve "Taslak Rehberler"e www.hm.saglik.gov.tradresinden ulaşabilirsiniz. Müdürlük katkılarınızı ve geri bildirimlerinizi beklemektedir.
Refik Saydam Merkez Hıfsısıhha Enstitüsünün Türk Farmakoloji Derneğine talebi üzerine Prof. Dr. Yeşim TUNÇOK tarafından hazırlanan sağlık merkezlerinde bulundurulması gereken antidotların listesi
 

 

Geçerli anket yok

Haberler »

▲ Yukarı Çık