Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu Çalıştay Duyurusu

29 Temmuz 2015, Çarşamba

KFÇG’nun Değerli Üyeleri,

Türk Farmakoloji Derneği Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu (TFD-KFÇG-YK) olarak aşağıda sizlere “Tıp Fakültelerinde Klinik Farmakoloji Lisansüstü Eğitiminin Mevcut Durumu ve Görüşler” isimli bir anket sunulmuştur. Bu anket Türkiye’deki Tıp Fakültelerinde “Klinik Farmakoloji Yüksek Lisans ve/veya Doktora” eğitimindeki mevcut durumu ortaya koymayı ve meslektaşlarımızın bu konuda görüş ve önerilerini almayı planlamaktadır. Anket sonuçları 7-10 Eylül 2015’de Ankara’da yapılacak olan XXIII. Ulusal Kongremizde, 10 Eylül 2015 tarihinde KFÇG olarak yapacağımız sempozyumda sunulacaktır. Bu nedenle ankete katılımınız farmakoloji eğitimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ankete ulaşmak ve formu göndermek için: 
https://docs.google.com/forms/d/194c2rPfXzxN5bLHEQT-V8Obf643UlIi5iBFw74kGbX4/viewform?usp=send_form
 

10 Eylül 2015 tarihinde yapacağımız sempozyumun öğleden sonraki bölümünde ise bir çalıştay düzenlenecektir. Bu çalıştayda sizlerin görüş ve katkıları ile “Klinik Farmakoloji Yüksek Lisans ve Klinik Farmakoloji Doktora Programı için Başvuru Önkoşulları, Eğitim Hedefleri ve Eğitici Profili” ile ilgili taslak bir programın oluşturulması hedeflenmektedir. Bu çalıştaya katılmanız ve önerilerin oluşturulmasına katkıda bulunmanızı dilemekteyiz. 

Eğer kongremizin son gününde yapılacak bu çalıştaya katılmak ve katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linkten kaydınızı yaptırınız:
https://docs.google.com/forms/d/1Qh-fb9ByGVIvGh8iTzDBb2B-IE7eatfISQVSZr_tC0k/viewform?usp=send_form
 

Ankete ve konu ile ilgili çalıştaya katılımınız Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu ve camiamız için son derece önemli ve değerli olacaktır.
 

Saygılarımızla
Prof. Dr. Canan Uluoğlu
TFD-KFÇK-YK Başkanı