2016 Yılında Yurtdışında Çalışma Yapacak Bir Araştırma Görevlisi için Burs

27 Ekim 2015, Salı

Merhum Hocamız Prof. Dr. S. Oğuz Kayaalp’in eşi Ecz. Türkan Kayaalp, yurt dışında çalışma yapmak üzere gidecek bir araştırma görevlisine verilmek üzere derneğimize şartlı bağışta bulunmuştur. Bu kapsamda 2016 yılı içinde yurt dışında araştırma yapmak üzere gidecek derneğimize 27.10.2015 itibariyle üye olan bir araştırma görevlisine bürüt 5000 TL verilecektir. 

Farmakoloji doktorasını veya tıpta uzmanlığını tamamlamış olan üyelerimiz halen Türkiye’de bir üniversitede çalışıyorlarsa, henüz doçent olmamış ve yardımcı doçent kadrosuna atanmamışlarsa başvurabilirler.
Farmakolojide doktora / tıpta uzmanlık öğrencileri de burs için başvurabilirler. Doktora öğrencileri için üniversitede kadrolu çalışmak şartı yoktur.
Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyeleriyle aynı departmanlarda çalışanlar ve onların eski öğrencileri bu bursa başvuramazlar.

Başvurular 1 Aralık 2015 tarihine kadar info@tfd.org.tr adresine yapılacaktır. Aşağıdaki evrakların PDF formatında gönderilmesi gerekmektedir.

Türk Farmakoloji Derneği Yönetim kurulu

 

Başvuru evrakları

  1. Özgeçmiş ve yayın listesi.
  2. Gidilecek yere ait akseptans, yurt dışındaki çalışma konusu.
  3. En az iki farmakoloji öğretim üyesinden referans mektubu.
  4. Başvuru sahibi tarafından kaleme alınmış, bu çalışmaya gitmesinin amacını, bunun kendisine neler katacağını ve bu bursun niçin kendisine verilmesi gerektiğini özetleyen bir motivasyon mektubu.